Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi.

0
Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi.

Wyjątkowa Joga - Praktyczna Mata

Mata do jogi powinna być praktyczna - przy czym praktyczność maty do jogi wyznaczamy poprzez odpowiednią wielkość, grubość, wygodę użytkowania i odpowiednią przyczepność, aby praktyka była przyjemna i bezpieczna.

Mata powinna być również wystarczająco łatwa do czyszczenia i przenoszenia.

Ważnym elementem maty do Jogi jest też design - bo kiedy komfort idzie w parze z wyglądem, możemy czuć się w pełni zadbani.

  • Wielkość i grubość

Choć przy wyborze wielkości maty najlepiej kierować sie własnymi gabarytami, warto pamiętać, że im większa mata do jogi tym więcej bezpiecznej przestrzeni na praktykę. Podobnie jest z grubością maty. Przy wyborze grubości maty również najlepiej kierować się własnymi predyspozycjami, ale warto przy tym pamiętać, że grubsza mata zapewnia lepszą amortyzację i bezpieczeństwo. Podczas praktyki na macie o gubości 4mm i ponad czuć już solidną izolację od podłoża, dzięki czemu praktyka staje się bezpieczniejsza dla naszych kości i stawów.

  • Przyczepność

Mata do jogi jest dla Ciebie pomocą w praktyce i powinna spełniać Twoje najwyższe oczekiwania, szczególnie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Dobra mata do jogi to taka, która daje maksimum przyczepności, od strony podłoża i dla ciała, nawet podczas najbardziej wymagającej praktyki. Pewną przyczepność maty do różnego rodzaju podłoża zapewnia kauczuk, z dodatkowym bieżnikiem o jodełkowym wzorze.

Niezależnie od tego jak bardzo się pocisz, zadaniem maty jest utrzymanie Twojego ciała stabilnie w miejscu. Taką ultra przyczepność dla ciała zapenia mata pokryta powłoką PU. Poza wyjątkowymi właściwościami przyczepności, powłoka z pouliteranu posiada nadzwyczajnie gładką i przyjemną w dotyku teksturę.

  • Wygoda Użytkowania i Design

Z czym wiąże się wygoda użytkowania maty do jogi? Przede wszystkim z łatwością przenoszenia. Joga jest dyscypliną, którą uprawiać można praktycznie wszędzie, ważne więc aby mata była odpowiednio lekka i nie przekraczała 3kg. Aby móć z przyjemnością wybierać się z własną matą wszędzie, chociaż by do ulubionego studia Jogi.

Higiena maty powinna zaczynać się i kończyć na naturalnych sposobach. Nawilżona wodą ściereczka z dodatkiem specjalnego środka do utrzymania czystości maty na bazie naturalnych olejków powinny wystarczyć. Taka opcja jest możliwa tylko przy matach ekologicznych i w stu procentach biodegradowalnych. Należą do nich maty wykonane z naturalnych materiałów.

Ważym elementem maty do Jogi jest też design - bo kiedy komfort idzie w parze z wyglądem, możemy czuć się w pełni zadbani. To ważny element - odpowiedni wygląd dodaje motywacji, chęci i przyjemności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl