Vinyasa joga dlaczego warto ją praktykować? 0
Vinyasa Joga dlaczego warto ją praktykować?

Dlaczego warto ćwiczyć Vinyasa Jogę?

W przeciwieństwie do wielu stylów jogi, joga Vinyasa nie ma ustalonego systemu ruchów.

Praktyka Vinyasy wymaga od nas więcej dynamizmu i sprawności. Joga w tym stylu może przypominać niektórym z nas trochę taniec, a po wykonaniu sekwencji przy udziale doświadczonego nauczyciela będziesz się czuł jak po treningu cardio. Dodatkowo uspokoisz umysł, jednocześnie wzmocnisz i wydłużysz mięśnie, tak aby uzyskać równowagę.

 

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi. 0
Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty do jogi.

Wyjątkowa Joga - Praktyczna Mata

Mata do jogi powinna być praktyczna - przy czym praktyczność maty do jogi wyznaczamy poprzez odpowiednią wielkość, grubość, wygodę użytkowania i odpowiednią przyczepność, aby praktyka była przyjemna i bezpieczna.

Mata powinna być również wystarczająco łatwa do czyszczenia i przenoszenia.

Ważym elementem maty do Jogi jest też design - bo kiedy komfort idzie w parze z wyglądem, możemy czuć się w pełni zadbani.

czytaj całość »
YIN JOGA - CZAS NA SPOKÓJ 0
YIN JOGA - CZAS NA SPOKÓJ

YIN JOGA DLA CIAŁA                                                     

                 W praktyce Yin Jogi dbamy o tkanki głębokie. Pozostawiając ciało w stanie zatrzymania i utrzymując pozycję bez ruchu przez dłuższy czas zyskujemy wiele dobrego. Korzyści fizyczne płynące z regularnej praktyki to przede wszystkim:

- Poprawa zakresu ruchów i elastyczności,

- Nawadnienie tkanek, dzięki czemu łatwiej jest poruszać się stawom i powięziom,

- Przywrócenie naturalnego wygięcia w kręgosłupie, szczególnie w odcinku lędźwiowym,

- Zwiększenie gęstości kości,

- Zwiększenie mobilności stawów,

 

              YIN JOGA DLA UMYSŁU

                          Korzyści z Yin Jogi znacznie wykraczają poza korzyści fizyczne. Wyjątkowa praktyka Yin niesie ze sobą wiele dobrodziejstw dla umysłu. Długie okresy bezruchu pozwalają skupić uwagę na tym co dzieje się "tu i teraz". Pozwalając jednocześnie zbędnym myślom przemijać i skoncentrować się na ciele. To czas na zwrócenie uwagi do środka, zatrzymanie tak na poziomie ciała jak i umysłu. Odpuszczenie. Akceptacja. Akceptujemy stan w jakim jesteśmy. Reguralna praktyka Yin Jogi, to też regeneracja dla naszego umysłu co przejawia szeregiem korzyści psychologicznych:

- uwolnienie od stresu,

- zachamowanie natłoku myśli,

- poprawę umiejętności pełnej koncentracji,

- poprawę uważności,

- optymalizację funkcjonowania naszego umysłu,

czytaj całość »
3 powody dlaczego warto kupić swój własny koc obciążeniowy. 0
3 powody dlaczego warto kupić swój własny koc obciążeniowy.

Oto trzy powody, dla których zdecydowanie polecamy kupowanie kocy obciążeniowych
w naszym sklepie.

 

1 PRAWIDŁOWY STOSUNEK.

Twój wzrost i waga w porównaniu z rozmiarem koca to główne czynniki, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Jeśli chcesz mieć większy koc, musisz dodać trochę ciężaru, aby zrównoważyć różnicę i dać swojemu ciału odpowiedni efekt. Upewnij się, że koc nie jest większy niż materac Twojego łóżka.

 

 

2 INDYWIDUALNIE JAK TY I TYLKO TY

Możesz lubić te same płatki zbożowe, co twój najlepszy przyjaciel, ale nie oznacza to, że twój mózg działa w ten sam sposób jak Twojego przyjaciela.

Każdy z nas jest inny i ma inne indywidulane potrzeby. Tak samo koc obciążeniowy powinien być stworzony specjalnie pod Twoje potrzeby.

Być może nie lubisz niektórych tkanin?

Może się przegrzewasz lub w ogóle nie masz wyczucia temperatury?

Może Twój mózg nie ma poczucia grawitacji?

 

Rozmowa z doświadczonym sprzedawcą, który ma wiedzę, może uświadomić Ci, że są pewne rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem koca, np. tkanina, rodzaj wypełnienia lub dźwięk.

Koce obciążeniowe maja dwa wypełnienia, jeśli zamówisz swój koc:    https://mandalayoga.pl/pl/c/Koce-obciazeniowe/85  skontaktujemy się z Tobą, aby wybrać z Tobą odpowiednie wypełnienie oraz ciężar obciążenia.   

 

PRZYJEMNOŚĆ KUPOWANIA „TWOJEGO NOWEGO NAJLEPSZEGO OTULACZA”

Koc obciążeniowy jest jak twój najlepszy przyjaciel. Spędzasz długie godziny śpiąc lub siedząc pod kocem. Wybierz kolor, który najbardziej Ci się podoba. Czy jesteś ekologiczny? Wybierz 100% bawełny i wypełnienie z naturalnego żwiru. Jeśli lubisz miękkie tkaniny, Minky lub Welwet to najlepszy wybór.

Przywróć radość i równowagę do swojego życia i daj swojemu mózgowi szczęśliwy czas.

czytaj całość »
Czy joga jest dla dzieci? 0
Czy joga jest dla dzieci?

Kiedy myślisz o jodze, co przychodzi Ci na myśl?

Spokojna, powolna, nudna…?

Teraz umieść w tym zestawieniu dziecko o dużej energii...

Trudno sobie wyobrazić, że pasuje to połączenie do siebie?

Wierz lub nie, ale joga może być zabawnym i wciągającym ćwiczeniem dla dzieci w każdym wieku.

Badania pokazują, że wiele dzieci lubi jogę i może z biegiem czasu doświadczać poprawy ogólnej równowagi, ruchu i samooceny.

 

czytaj całość »
Joga na zaokrąglone plecy. 0
Joga na zaokrąglone plecy.

Analizując współczesną modę na kulturę fizyczną chciałabym zwrócić uwagę na aspekt prawidłowej postawy ciała. Mimo, iż żyjemy w erze sprawności fizycznej gdzie dostępność do aktywności fizycznej ma każdy człowiek, a świadomość dotycząca dbania o ciało jest tematem priorytetowym wiele osób z nas ma problemy z postawą. Mimo ilości wiedzy, do której każdy z nas ma dostęp trudno jest dotrzeć do merytorycznej informacji.

Pod względem budowy ciała wszyscy jesteśmy tacy sami, a biorąc pod uwagę rozwój cywilizacyjny większość z nas spędza coraz więcej czasu w nieprawidłowej pozycji ciała
z zamkniętymi barkami i nieprawidłowo wygiętym kręgosłupem. Pozycja siedząca jest bardzo szkodliwa dla kręgosłupa, a tak trwamy wiele godzin w ciągu dnia (tj. praca, jazda autem, przed TV, z telefonem, etc.) i dotyczy to każdej grupy wiekowej.

Niestety takie skrzywienia kręgosłupa upośledzają wydolność całego naszego organizmu. Następstwa nieprawidłowej pozycji kręgosłupa mają wiele skutków ubocznych. Opierając się na własnych obserwacjach wada postawy wpływa na:

  • ograniczoną ruchomość klatki piersiowej i utratę swobody oddychania (dyskomfort
    w życiu codziennym),
  • skłonność do schorzeń górnych dróg oddechowych,
  • ograniczoną pracę serca (spłycony oddech),
  • mniejszą wydolność fizyczną organizmu,
  • ból w okolicy pleców, najczęściej pojawiający się między łopatkami,
  • utratę pewności siebie (zamknięta pozycja ciała),
  • dyskomfort związany ze złą przemianą materii.

Celem każdego z nas powinno być utrzymanie kręgosłupa w pozycji neutralnej napiętej.
Bazując na moich obserwacjach, zalecam stosowanie asan jako ćwiczeń korekcyjnych
i wzmacniających pracę mięśni stabilizacyjnych oraz poprawę postawy.

Wiele pozycji w jodze ma za zadanie otwarcie klatki piersiowej, prostowanie kręgosłupa, poprawienie postawy oraz wzmocnienie mięśni tułowia. Wykonując poprawnie asany można
w znaczący sposób dokonać korekty postawy ciała. Dojście do celu jest procesem długotrwałym, a nasz mózg potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego schematu, jednak jest to wykonalne. Przenosząc prawidłowe utrzymanie ciała w asanach do życia codziennego zaczyna się mimowolna kontrola i korekcja postawy.

Regularna praktyka jogi znacząco poprawiła moją postawę ciała jaką są okrągłe plecy, która była niewłaściwa ze względu na rozejście mięśni prostych brzucha, a także siedzący tryb pracy. Kobiety, które po porodzie mają tę przypadłość nie są świadome co jest dla nich właściwe. Same zaczynają trening fitness z użyciem mięśni prostych brzucha, tym samym pogłębią rozejście kresy białej oraz wchodzą w nieprawidłową postawę ciała. Przy rozstępie mięśni prostych brzucha intensywne ćwiczenia aktywizujące mięśnie skośne brzucha oraz klasyczne brzuszki są niewskazane. Uwagę należy skupić na mięśniu poprzecznym brzucha
i współpracujących z nim mięśniach dna miednicy. Profilaktyką jest prawidłowe ułożenie wszystkich części ciała w życiu codziennym jednak wymaga to prawidłowej aktywności fizycznej.

 Kiedy zrozumiałam, że oprócz medycznych korzyści takich jak zwiększona siła
i kondycja, joga ma również korekcyjne właściwości zachęcam osoby, które mają wady postawy, do rozpoczęcia praktykowania jogi.

Aby przeciwdziałać i zapobiegać powstawaniu wszelkich wad, należy włączyć do swoich codziennych czynności odpowiedni zestaw asan. Warto przy tym pamiętać, że
w korekcji każdej nieprawidłowości nie trzeba ograniczać się do wykonywania wyłącznie asan korygujących, a działanie jogi jest wielokierunkowe. Dobrze, jeśli przeważają one
w praktyce a ilość asan sprzyjających pogłębianiu wady odpowiednio jest zminimalizowana lub wykonywana w zmieniony sposób.

 

czytaj całość »
10 najlepszych pozycji z jogi na ból pleców. 0
10 najlepszych pozycji z jogi na ból pleców.

10 najlepszych pozycji z jogi na ból pleców.

 

Jeśli zmagasz się z bólem pleców, joga może być jedyną aktywnością, na którą pozwoli Ci Twój lekarz.

Joga to terapia umysł-ciało, która jest często zalecana w leczeniu nie tylko bólu pleców, ale także stresu, przez który powstają napięcia w ciele.

Czy wiesz, że wszystko się łączy ze sobą? A ból krzyżowy może wynikać z napięć związanych ze stresującym trybem życia?

czytaj całość »
Poznaj 10 zasad na dobry sen. 0
12.jpg

Dobry i zdrowy sen jest podstawą szczęśliwego i aktywnego dnia. Zatem nasza noc zależy od tego jak minął dzień, a następny dzień od tego - jak minęła nam noc.

czytaj całość »
Czy joga jest dla Ciebie? 0
6.jpg Często spotykam się z twierdzeniem: joga nie jest dla mnie. A ja myślę, że joga jest dla każdego, ale nie każdy jest gotowy aby korzystać z jej dobrodziejstw.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl