Vinyasa joga dlaczego warto ją praktykować?

0
Vinyasa Joga dlaczego warto ją praktykować?

Vinyasa Joga –dlaczego warto ją praktykować? 3 główne korzyści dla ciała.

Termin vinyasa pochodzi od sanskryckiego terminu Nyasa, który oznacza miejsce, oraz przedrostka vi, oznaczającego w szczególny sposób. Jest to nowoczesny styl jogi, będący rozwinięciem tradycji ashtanga jogi.

Vinyasa jest jednym z nowoczesnych stylów jogi, będącym rozwinięciem tradycji ashtangi i jest jej prostszą wersją. Co nie znaczy, że jest mniej wymagająca. Główna różnica polega na tym, że w vinyasie sekwencje asan są zmienne i różnorodne, a dzięki swobodnemu podejściu możesz łatwiej przekonać się do ćwiczeń.

Zamiast układać ciało w pozycji, a następnie kierować uwagę na oddech, vinyasa joga ma na celu kontynuowanie głębokich oddechów podczas wykonywania ruchów w czasie praktyki. Utrzymujemy wtedy przepływ, który łączy różne pozycje, pozwalając na swobodne przechodzenie z jednej asany do drugiej. Vinyasa joga jest medytacją w ruchu, pozwala na uspokojenie umysłu.

 

Vinyasa Joga dla Ciała.

Regularne ćwiczenia vinyasy pozytywnie wpływają na zdrowie i budowę ciała. Regularna praktyka wpływa korzystnie min. na:

  • Wzmocnienie, tonizowanie mięśni i ich odnowę - Niemal wszystkie asany wykonane w stylu vinyasy skutecznie budują siłę rdzenia kręgowego. Wiele pozycji, włączających do pracy dłonie i nadgarstki, pomagją budować siłę górnej części ciała, a pozycje stojące są szczególnie skuteczne w budowaniu siły w ścięgnach, mięśniach czworogłowych i mięśniach brzucha.
  • Regulacja pracy mięśnia sercowego - dzięki ćwiczeniom vinyasy dbamy szczególnie o najważniejszy mięsień w Naszym ciele – dbamy o serce. Vinyasa joga to trening sercowo-naczyniowy. Obniża ciśnienie krwi i spowalnia pracę serca. Skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi i wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego.
  • Efektywną utratę wagi ciała, wysmuklenie i modelowanie sylwetki - szybkie sekwencje pozycji w połączeniu z techniką oddychania dają rezultaty podobne do treningu cardio – podczas praktyki bezpiecznie wzrasta tętno, co jest niezbędne do spalania kalorii przez organizm. Można posiłkować się ćwiczeniami z YouTube np. https://www.youtube.com/watch?v=ZfF0Av3U2RU

Vinyasa Joga dla umysłu.

Zajęcia vinyasa jogi skutecznie zmniejszają stres i uspokajają umysł. Vinyasa joga jest medytacją w ruchu - pozwala na uspokojenie umysłu. Dzięki regularnej praktyce vinyasy nauczysz się prawidłowego oddechu i skupienia, które są niezbędne nie tylko podczas praktykowania, ale również na co dzień. Osoby narażone na stres, cierpiące na stany lękowe czy depresję mogą wykorzystać praktykę vinjasy jogi do poprawy swojego samopoczucia psychicznego.

Dlaczego warto ćwiczyć Vinyasa Jogę?

W przeciwieństwie do wielu stylów jogi, joga Vinyasa nie ma ustalonego systemu ruchów.

Praktyka Vinyasy wymaga od nas więcej dynamizmu i sprawności. Joga w tym stylu może przypominać niektórym z nas trochę taniec, a po wykonaniu sekwencji przy udziale doświadczonego nauczyciela będziesz się czuł jak po treningu cardio. Dodatkowo uspokoisz umysł, jednocześnie wzmocnisz i wydłużysz mięśnie, tak aby uzyskać równowagę.

Praktyka Vinyasa Jogi.

Do praktyki Vinyasa Jogi potrzebujesz siebie, kawałka przestrzeni, chęci i... dobrej przyczepności. Vinyasa jest stylem, przy którym spalamy kalorie, przyspieszamy tętno, co wspomaga pozbywanie się toksyn z organizmu i naturalnie się pocimy. Z dbałości o własne bezpieczeństwo warto dobrać do tej praktyki odpowiednią matę np.

Z Naszego asortymentu https://mandalayoga.pl/pl/p/BALI-mata-do-jogi-4-mm-/292 która utrzyma Twoje ciało stabilnie w miejscu, bez względu na to jak bardzo się spocisz - Taką ultra przyczepność dla ciała zapewnia mata pokryta powłoką PU.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl