Promocje
Koc Niebieski
Koc Niebieski
269,00 zł 199,00 zł
Koc Intensywna Zieleń
Koc Intensywna Zieleń
260,00 zł 199,00 zł
Koc Lilla
Koc Lilla
269,00 zł 199,00 zł
Koc Rose
Koc Rose
269,00 zł 199,00 zł
Produkt dnia
Koc Rose
Koc Rose
269,00 zł 199,00 zł
Star Dust PU Yoga Mat 4mm
Star Dust PU Yoga Mat 4mm
429,00 zł
szt.
Jakie korzyści przyniesie Wam joga? 0
18.jpg

Czujesz się sztywna, zasiedziała i masz już dolegliwości kręgosłupa, a jesteś w sile wieku….koniecznie znajdź w swoim mieście studio jogi i wybierz się na zajęcia jogi lub pilatesu. 

Nigdy nie jest za późno i przede wszystkim nie bój się...

Joga jest aktywnością mającą na celu doprowadzić nas do szczęśliwego życia, uzdrowić ciało i wyciszyć umysł. Joga pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy i pomaga zmienić nasze postrzeganie świata i siebie samego. Uczy nas tolerancji i samoakceptacji.

Podstawowe dobra jogi.

  • Korzyści dla naszego ciała.
  • Giętkość i siła fizyczna.
  • Równowaga i wyciszenie.

Korzyści dla naszego ciała.

Korzyści dla naszego ciała wynikają chociażby ze stymulacji układu limfatycznego, co wpływa na oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. Poprawia się krążenie i dotlenienie każdej pojedynczej komórki w ciele. Skręty tułowia i pranajama usprawniają trawienie. Pranajama polepsza wydolność płuc. Dodatkowo, czy tego chcemy czy nie następuje poprawa postawy ciała, a jeśli jesteś kobietą praktyka jogi wpływa korzystnie na złagodzenie bólów menstruacyjnych. Prawidłowy oddech, aktywność fizyczna wpływa korzystnie na lepszą odporność całego organizmu.

Giętkość i siła fizyczna.

Joga pomaga utrzymać elastyczny kręgosłup, zwłaszcza podczas skrętów i skłonów wzmacniasz mięsnie i uelastyczniasz ciało. Rozciąganie i wydłużanie kręgosłupa, otwarcie klatki piersiowej wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy. Ćwiczenia stawów polepszają ich giętkość. Usprawnia się ogólna siła i całe nasze ciało się wzmacnia.

Równowaga i wyciszenie.

Aktywność fizyczna i praca z oddechem oraz naszym umysłem polepsza jakość snu. Korzystne efekty jogi da się odczuć w ciele, oddechu i umyśle. Praktykując jogę zapewniasz ciału dawkę ruchu ale przede wszystkim poczucie szczęścia. Wchodząc na matę i praktykując jogę spędzasz czas sama ze sobą, ze świadomym oddechem zapewniasz sobie dawkę pozytywnych hormonów. Korzystnie wpływa na lepszą koordynację ruchową i uczucie odprężenia. Niewątpliwie poprawia nastój i redukuje stres.

Joga to też spotkanie z drugim człowiekiem, często na zajęciach jogi poznajemy nowych przyjaciół na całe życie. Relacje międzyludzkie nabierają barw, a my stajemy się otwarci
i pewniejsi siebie.

Wybierz się koniecznie na zajęcia jogi i czerp z praktyki jogi jak najwięcej korzyści dla siebie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl