Jakie korzyści przyniesie Wam joga?

0
18.jpg

Czujesz się sztywna, zasiedziała i masz już dolegliwości kręgosłupa, a jesteś w sile wieku….koniecznie znajdź w swoim mieście studio jogi i wybierz się na zajęcia jogi lub pilatesu. 

Nigdy nie jest za późno i przede wszystkim nie bój się...

Joga jest aktywnością mającą na celu doprowadzić nas do szczęśliwego życia, uzdrowić ciało i wyciszyć umysł. Joga pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy i pomaga zmienić nasze postrzeganie świata i siebie samego. Uczy nas tolerancji i samoakceptacji.

Podstawowe dobra jogi.

  • Korzyści dla naszego ciała.
  • Giętkość i siła fizyczna.
  • Równowaga i wyciszenie.

Korzyści dla naszego ciała.

Korzyści dla naszego ciała wynikają chociażby ze stymulacji układu limfatycznego, co wpływa na oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. Poprawia się krążenie i dotlenienie każdej pojedynczej komórki w ciele. Skręty tułowia i pranajama usprawniają trawienie. Pranajama polepsza wydolność płuc. Dodatkowo, czy tego chcemy czy nie następuje poprawa postawy ciała, a jeśli jesteś kobietą praktyka jogi wpływa korzystnie na złagodzenie bólów menstruacyjnych. Prawidłowy oddech, aktywność fizyczna wpływa korzystnie na lepszą odporność całego organizmu.

Giętkość i siła fizyczna.

Joga pomaga utrzymać elastyczny kręgosłup, zwłaszcza podczas skrętów i skłonów wzmacniasz mięsnie i uelastyczniasz ciało. Rozciąganie i wydłużanie kręgosłupa, otwarcie klatki piersiowej wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy. Ćwiczenia stawów polepszają ich giętkość. Usprawnia się ogólna siła i całe nasze ciało się wzmacnia.

Równowaga i wyciszenie.

Aktywność fizyczna i praca z oddechem oraz naszym umysłem polepsza jakość snu. Korzystne efekty jogi da się odczuć w ciele, oddechu i umyśle. Praktykując jogę zapewniasz ciału dawkę ruchu ale przede wszystkim poczucie szczęścia. Wchodząc na matę i praktykując jogę spędzasz czas sama ze sobą, ze świadomym oddechem zapewniasz sobie dawkę pozytywnych hormonów. Korzystnie wpływa na lepszą koordynację ruchową i uczucie odprężenia. Niewątpliwie poprawia nastój i redukuje stres.

Joga to też spotkanie z drugim człowiekiem, często na zajęciach jogi poznajemy nowych przyjaciół na całe życie. Relacje międzyludzkie nabierają barw, a my stajemy się otwarci
i pewniejsi siebie.

Wybierz się koniecznie na zajęcia jogi i czerp z praktyki jogi jak najwięcej korzyści dla siebie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl